Artık konuşmalı ve içimdekileri ona söylemeliydim, heyecanla atıldım, direkt ona, ona bakarak ilerliyordum, oda beni seyrediyordu tüm güzelliğiyle, masanın üzerine oturmuş tertemiz haliyle duran beyaz kâğıt parçasını elime aldım ve nefes nefese karalamaya başladım.

 

1994 Gebze, Kocaeli doğumluyum. Lise ve Ön-Lisans (Balıkesir Üniversitesi) okulumu Mekatronik Bölümü üzerine okudum. İlk okul çağlarımdan bu yana hikâye, şiir okumaya ve yazmaya meraklı ve düşkün biriyim. Lupus ile ise lise yıllarımda tanıştım, eğitim hayatıma etki ettiği gibi eğitim hayatımdan sonra ki hayatımda da bir çok etkisi oldu. Kimliğimin bir parçası olan lupus ile yaşamak ve onu kabullenmek durumundaydım ve hayatım lupus etrafında şekillendi.

 

Bir başkadır anlatmak, bir başka okuyup anlamak. Anlaşılmak için bir şeyler paylaşmak.

 

Yazmak her zaman farklı bir duyguydu benim için birileri okusun veya beğensin değildi, içini dökmek, kağıtla sohbet etmek, onu bir sırdaş olarak görmekti ancak hep ona yalan konuşmuşumdur, yazarken birileri okuyacak korkusuyla mı bilmem hep hayali şeyler anlattım, hayali aşk hikayeleri ve şiirleri, hayali korku ve duygular gibi… ancak yazmak olgusu ile bugün geldiğim noktada yazdığım metinlerin hala hayali olmasının yanı sıra gerçeklerinde yer alması ve birilerinin hayatına dokunmak ve onlara bir şeyler katabilmek gibi bir amacı olması yer alıyor. Yazdığım her sözün insan üzerinde bir etki oluşturmasını amaç eden bu yeni dinamik yazar kimliğimin bir gün gerçek bir yazar kimliğine kavuşmasını umuyorum.

 

Neden Cömert Bilge?

 

Adım Arif Kerim'in (Arif: Bilge, Bilgili kişi / Kerim: Cömert, İhsan sahibi) karşılığı olan bu ismi blogda kullanmayı tercih ettim.

 

Cömert Bilge mahlasını 2009 yılında koymuştum, aslında mahlası beni temsil etsin nispeti ile koymadım, adımın anlamı olması ve hayatımda ulaşmak istediğim bir ideal olduğu için seçtim. Ulaşılması zor ve güzel bir hedef değil mi “bilge” biri olmak! Ve edindiği bilgi ve tecrübeyi karşılıksız paylaşan “cömert” bir birey olmak!

 

Cömert Bilge; şahsımı temsil eden değil benim hayal dünyamda şekillendirip takip ettiğim bir ideal, örnek aldığım yazarların, sanatçıların karışımından oluşan kimliğe sahip bir hayali karakter. Hatta çizim yeteneğim olsa idi karikatürize edecektim, gelecekte çizim yapma yetimi geliştirip karikatüre dönüştürmek gibi de bir hedefim var.

 

Blog Hakkında

 

Bu blogda “Sağlık”, “Kişisel Gelişim”, “Psikoloji”, “Kitap”, “Sinema” ve “Günlük” kategorileri altında yazmış olduğum “Köşe Yazısı”, “Mektup”, “Şiir”, “Hikâye”, “Deneme”, “Makale” gibi metin içerikleri ve bunun yanı sıra beğendiğim “Müzik”, “Resim”, “Fotoğraf” vb. gibi paylaşımlara yer verdiğim, karmaşık iç dünyamı okurla paylaştığım bir ayna diyebilirim.

 

İnsanlık adına dair yazılar, yaşantı biçimleri, doğa ile özleşen paylaşımlar, farklı fotoğraf albümleri, videolar, genel kültürünüzü artıracak farklı bilgi ve içeriklerle donatılmış olan bu blogda her bir paylaşımdan bir şeyler öğrenmenizi, öğrenirken eğlenmenizi, eğlenirken düşünmenizi temenni ederim.

 

Arif Kerim ÇALIŞKAN

 

Gmail: arifkerim94@gmail.com

Facebook Sayfa: https://www.facebook.com/comertbilge/

Facebook Profil: https://www.facebook.com/arifkerim41/

Instagram: https://www.instagram.com/arifkerim41/

Twitter: https://twitter.com/arifkerim41