Merhabalar, blog adımla uyumlu olsun ve yaptığım yorumlarda anlaşılmazlık olmasın diye profil adımı blog adı ile aynı yapmıştım. Ancak “Cömert Bilge” benim rumuz olarak kullandığım bir isim değildi. Bu noktada bazı anlaşılmazlıklar olduğunu düşünüyorum ki konu ile ilgili geri bildirim aldım.

 

Geri bildirim;

 

Kaç gündür diyorum, bir fırsat bulayım da sorayım "Neden Cömert Bilge?" diye :) Cevabı okudum ama yine de neden sorusu tam gitmedi aklımdan. "Arif Kerim" o kadar iddialı değil, gayet dozunda, kararında ama anlam olarak aynı bile olsa "Cömert Bilge" deyince biraz iddialı geliyor kulağa ve sebebini öğrenene kadar da hafiften bir "ukalalık" yapılıyor gibi düşündürüyor. Yani insan kendi kendisine "cömert" der mi? Yani diyebilir de işte... Hele "bilgelik" kısmına hiç değinmeyeyim :D İsminin anlamını rumuz edinmişsin ama ilk izlenim için biraz iddialı olmuş bence. Tabi ki bu benim şahsi fikrim, blog senin, keyif senin :) Herkes nasıl isterse öyle yapmakta özgür sonuçta :) – MANXCAT / KUYRUKSUZKEDI

 

Manxcat ‘in son yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Burada öncelikle belirtmek isterim ki geri bildirimlere ciddi anlamda önem veriyorum ve hak verdiğim konuyla ilgili hemen işlem yapmaya koyulurum ki bu durumda öyle oldu.

 

Gelen yorumdan sonra yoruma cevap olarak belirttim ancak bir başkasının dahi aynı düşünceyi paylaşmış olması ki (Mutlak surette birçok insan aynı şeyi düşünmüştür diye düşünüyorum.) bu benim yanlış anlaşıldığım anlamına gelir ki;

 

Bir başkadır anlatmak, bir başka okuyup anlamak. Anlaşılmak için bir şeyler paylaşmak.

 

Diye dile getirdiğim bu düsturuma ters düşer. “Anlaşılmak için bir şeyler paylaşan” ben yanlış anlaşılmamalıydım ve ilk fırsatta bunu düzeltmeye çalıştım.

 

Neden Cömert Bilge?

 

Adım Arif Kerim'in (Arif: Bilge, Bilgili kişi / Kerim: Cömert, İhsan sahibi) karşılığı olan bu ismi blogda kullanmayı tercih ettim.

 

Cömert Bilge mahlasını 2009 yılında koymuştum, aslında mahlası beni temsil etsin nispeti ile koymadım, adımın anlamı olması ve hayatımda ulaşmak istediğim bir ideal olduğu için seçtim. Ulaşılması zor ve güzel bir hedef değil mi “bilge” biri olmak! Ve edindiği bilgi ve tecrübeyi karşılıksız paylaşan “cömert” bir birey olmak!

 

Cömert Bilge; şahsımı temsil eden değil benim hayal dünyamda şekillendirip takip ettiğim bir ideal, örnek aldığım yazarların, sanatçıların karışımından oluşan kimliğe sahip bir hayali karakter. Hatta çizim yeteneğim olsa idi karikatürize edecektim, gelecekte çizim yapma yetimi geliştirip karikatüre dönüştürmek gibi de bir hedefim var.

 

Güncel hakkında sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Profil Adını Güncelledim

 

Evet, profil adımı “Arif Kerim Çalışkan” olarak güncelledim, yorumlarda bir süre karışıklığa sebebiyet vermemek adına profil resmini aynı bıraktım.

 

Hakkında sayfasındaki yıllar önce yazıp hiçbir düzenleme yapmadığım açıklama yazısına bir düzenleme yaptım.

 

Bu yazıyı da özellikle yazdım ki yorumlarda kim bu denilmesin. 😊