Bir yayın takvimim var. Excel tablosunda oluşturmuş olduğum takvim üzerinden yayın akışını takip edip, düzenlemiş olduğum içerikleri yayın planına ekliyorum. Yani, düzenlemiş olduğum içerik yayın akışına göre bir hafta veya on-beş gün sonra gibi sürelerde yayına girebilir. Hatta yayın akışımda boş günler olmasına rağmen bugünden bir ay sonrasına planlanmış içerikte olabilir. Bu yüzden blogta olmasam bile planlanmış içerikler yayınlanmaya devam eder, ne zaman ki stok yayınlar biter o gün yayın durur.

 

Her gün bir yayın paylaşmak gibi bir amacım var. Her gün bir içerik sunabilmek, sunduğum yayınları bir düzene koyabilmek için bir yayın akışına sahibim. Bu bazen sağlık ile ilgili sorunlarım veya başka kaynak temelli sebeplerden dolayı aksayabilir ama mümkün olduğunca bunu başarmaya çalışacağım.

 

Yayınlar hep aynı saatte yayına girer. Her gün planlanmış tüm yayınlar gece 03.00’da yayına girer harici yayınlanmış tüm yayınlar yayın akışının bozulmaması veya başka sebeplerden (o gün yayınlanmış paylaşım olmaması gibi) kaynaklı olarak anlık gelişim göstermiş ve yayına alınmış paylaşımlardır. (Bu paylaşım gibi)

 

Telefonumdan blogları geziyor ve yorum yapıyorum. (Hiç yorum yapmasam da yerli veya yabancı birçok blogu gezen ve okuyan biriyim.) Bu durum sanki blogger ‘a giriş yapmışım gibi algılanabiliyor ancak durum öyle olmuyor hayliyle yapmış olduğunuz yorumların onaylanması benim bilgisayar başına geçip blogger ‘a girmemi bekliyor.

 

Uygun dille yazılmış her yorumu onaylıyorum. Argo veya küfür içermeyen, reklam amacı gütmeyen, içerikle alakalı yapılmış olan tüm yorumları onaylıyorum ve sırasıyla herkesin yorumuna cevap vermeye çalışıyorum. Çünkü her yorumu, her eleştiriyi değerli buluyorum.

 

Gereksiz tartışmalardan hazzetmiyorum. Yorum yazan her insanın psikolojik gelişimini ve o anda ki durumunu bilemem ancak yapılan yorumu değerlendirir ve buna göre cevap verebilirim. Sonrasında daha detaylı cevapta verebilirim ancak kimsenin psikolojik dürtülerini veya başka duygularını tatmin edecek bir zevk oyuncağı değilim.

 

Herkesi memnun edemeyeceğimin farkındayım. Yaptığım paylaşımların herkese hitap etmeyeceğinin ve herkesi memnun etmeyeceğinin farkındayım ancak bildiğim veya üzerine düştüğüm konulara yoğunlaşmaya ve ilgili paylaşımları yapmaya devam edeceğim.

 

Geri bildirimlerin önemli olduğunun farkındayım. Geri bildirimlere tabi ki değer veriyorum. Örnek olarak “Profil Adımı Neden Değiştirdim?” adlı posta bakabilirsiniz. Ancak her geri bildirimin uygulanabilirliğinin olmadığını bilmek gerekiyor. Uygulanabilir tüm geri bildirimleri değerlendirmeye alıp işleme koymaya çaba harcıyorum.

 

Bir blogta olanlar yazısının daha sonuna geldik, her gün bir yayın ilkesinin bozulmaması için yayına aldığım bu paylaşımdan sonra inşallah geceye bir içerik yetiştirmeye çalışacağım. Kitaplarla kalın, bloglarla kalın, okuyakalın, huzurla, mutlulukla, güzellikler içinde kalın, sağlıcakla kalın.

Ben seni unutmam, unutmam... Sen beni güzel, güzel hatırla...