Defterin Arka Sayfası sitede yapılan güncellemeleri ve gelecek çizelgelerini içerir ve siz okurlardan görüş talep eder.

Dizgi: Defterin Arka Sayfası

Öncelikle herkese kocaman bir,

Merhaba


Gelişmekte ve buraları şenlendirmekte kararlıyız. Cömert Bilge defterinin daha iyi ve daha faydalı bir yer olması için bazı kararlar aldık. Bu yazımda sizlere aldığımız bazı kararlardan ve yakın gelecek çizelgelerimden ve aynı zamanda bazı yapmış olduğum işlemlerden bahsedeceğim. Umarım, hazırlamış olduğum içeriği beğenirsiniz.
Not: Türkçe kelimeler kullanmak adına "Plan" kelimesinin yerine "Çizelge" kullandım ama bu kelime yerine başka kelime önerilerinizi bekliyorum.

"Blogda Olanlar" adlı seriyi "Defterin Arka Sayfası" şeklinde değiştirme kararı aldım. Blog kelimesini hayatımdan çıkarmaya karar verdim çünkü bir metin içerisinde Blog yazdığım zaman altında kırmızı çizgi beliriyor, yani yazım hatası uyarısı alıyorum. Bu durumun genel yazımda bir hata varmış gibi üzerimde istemediğim bir baskı oluşturduğunu hissettim ve böyle bir değişikliğe gitme kararı aldım. Zaten dikkatli arkadaşların temadaki ve bir kaç yazıda özellikle "defter" kelimesini tercih etmem dikkatlerinden kaçmamıştır.

Defterin Arka Sayfası; ders defterlerinin arka kapağındaki haftalık çizelgeden esinlenmiştir.

"Blog" kelimesi yerine "Defter" kelimesi kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz, lütfen yorumlarda bize yazın.

Gel gelelim bizim defterin arka sayfasına;

Defteri artık iki kişi karalıyoruz. Bu deftere daimi bir şeyler karalamak isteyen veya konuk olarak bir özlü söz, imza bırakmak isteyenler içinde, liseye veda defteri kıvamında, eğlenceli, ortaya karışık bir mecmua olduğumuzu bildiririz.

Bu seriyi bilenler bilir defterde ne gibi çizelgeler var ve neler yaptık kısaca bilgiler paylaşıyoruz.

Yeni seriler üzerinde çalışıyoruz. Üzerinde çalıştığımız serilerden inşallah bir sonraki paylaşımda bahsedeceğim.

Yakın gelecekte temalar ile ilgili birkaç bilgi içeriği paylaşmayı düşünüyorum. Bu konu ile ilgili bilmek istediğiniz veya şu nasıl oluyor gibi soracağınız sorular varsa yorumlara bırakırsanız kendi tema kurulum tecrübelerimden onlara öncelik vereyim.  

Defterde Yapılan Düzenlemeler


  1. Sağ tarafa sosyal ağlarda paylaşım yapılabilmesi için paylaşım çubuğu ekledik. Bu hususta bizi destekleyeceğinize inancımız sonsuz. (Sadece masa üstü versiyonda geçerlidir, mobil sürümü kapattım, mobil için paylaşımların başlık altındaki ve paylaşımın altındaki butonlar vasıtasıyla paylaşım yapılabilir.)  1. Sosyal medya hesaplarını başlangıçta ve her paylaşımın en üstünde ve an altında ulaşılabilir olması için sabitledik.  1. Her paylaşımın altına etkileşim butonları ekledik, yazı içeriğini emojilerle desteklemenizi umuyoruz.  1. Sağ alta sohbet bölümü oluşturduk, bu panel üzerinden bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.


Yapmış olduğum temadaki değişiklikleri nasıl buldunuz, tema ile ilgili önerileriniz var mı? Yazı içeriklerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz ve yazmamızı istediğiniz konular var mı? Eğer bu sorulara vereceğiniz bir cevap varsa bizimle paylaşmak için aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Takipte kalın, sağlıcakla kalın.