Ceviz Ağacı Altında [Dağ Köyünde 2/2]

Rıza eliyle işaret ederek oturmamı istedi ve anlatmaya başladı. “Biram bitmişti kasadan bir bira daha alacaktım fakat bira kalmamıştı, bende aracın yanına gitmeye karar verdim, yavaş yavaş aşağı doğru arabanın yanına ilerliyordum, bir evin odasında loş bir ışık vardı, perdeye yansıyan siluet bir kadına ait olduğu belliydi ve bende merak uyandırdı pencereye doğru ilerledim pencerenin yanına vardığımda odadaki ışık kayboldu ve bir kapı gıcırtısı duyuldu bir an panikledim ve kenarda bulunan çalılıkların arkasına saklandım, onu ilk defa orada gördüm elinde ışıkla tuvalete doğru ilerliyordu. O tuvalete girdiğinde hemen orayı terk edecektim ama içimden bir şey beni orada kalmaya zorluyordu, öyle ki böyle bir güzelliği orada bırakıp gidemezdim, o benim olmalıydı, hemen orada benim olmalıydı. Çıkmasını beklerken kapının açılış yönünün tersine geçtim ve beklemeye koyuldum kız çıktığında yüzünü derin bir korku kapladı ama o hali ile bile çok güzel görünüyordu, tam bağıracakken ağzını tuttum ve onu susturmaya çalıştım fakat nafile durmuyordu elimi ısırdı dayanamadım ve boğazını sıkarak bayılttım. Artık olan olmuştu onu öylece orada bırakamazdım, ona sahip olmadan bırakamazdım. Onu buraya kadar sürükleyerek getirdim ve sırt üstü yatırıp eteğini sıyırdım, sadece ona sahip olmak istiyordum başka bir niyetim yoktu orada işini bitirip gidecektim ama ben üstüne çıktığımda uyandı tekrar bağırmaya başladı bir elimle ağzını tuttum ve bir elimle boğazını sıkmaya başladım bir süre sonra sesi kesildi iki elimle boğazını sıkıyor bir yandan işimi yapıyordum işim bitip kenara çekildiğimde kızın öldüğünü fark ettim, öylece burada onu bırakamazdım onu ortadan kaldırmam lazımdı ancak tek başıma bunu yapmam zor havada soğuk ben onu gömene kadar donarım lütfen yardım et şu o…yu ortadan  kaldıralım.” Duyduklarım karşısında şaşkın bir şekilde kızı inceliyordum. “Eğer hoşuna gittiyse, kız hala sıcak.” Dedi ve gülümsedi. Biran düşüncelere daldım kız gerçekten güzeldi, gençti daha on-sekizinde var mıydı bilmiyorum etkilenmemek imkansızdı o an Rıza ya hak verir gibi oldum. Rıza bana hadisene dercesine başını salladı. Önce etrafıma bir göz gezdirdim ve kızın önüne geldim bacakları ayrık şekilde sessiz sedasız yatıyordu öyle usulca ona dokundum hala sıcak sayılırdı ve tepki vermiyordu yüz ifadesi hep aynıydı ve bu durum çok keyifliydi. Karşılıksız kalamadım kızın karşısında geçip mavi gözlerine baktım, kahve rengi saçları ve yanaklarında çilleri vardı çok tatlı gözüküyordu elbisesini aralayıp onunla oynamaya başladığımda artık kendimi kontrol edemiyordum ve pantolonumu aralayıp orada ona sahip oldum. Sonra kenara geçip bir sigaraya yaktım ve Rıza ile nasıl yapacağımızı konuştuk onu kesip parçalara ayırarak etrafa savuracaktık bu gece boyunca kar onları iyice perdeler kar kalkana kadarda kız ne kokar ne de biri onu bulabilirdi.

Rıza kamp alanının oraya gidip bir testere aldı getirdi ağaç kesmek için kullandığımız bu testere ile önce kızın kollarını sonra bacaklarını ve kafasını kestik tüm parçaları ormanın derinliklerinde farklı noktalara sakladık. Kızdan geriye eser kalmadığında beynimden aşağı sular boşanır gibi oldu ve kendimi sorgulamaya başladım, ben ne yapmıştım bu vahşiye yardım etmenin ötesinde suçuna ortak olmuştum. Ama kendimi suçlu görmüyordum çünkü ben geldiğimde o kız zaten ölmüştü ve ben bir kız diye pek önemsememiştim ama sonuçta oda bir insandı bu yapılan doğru değildi, içimden Rızayı cezalandırmalısın diyordum. Bir kıza bunların yapılmasının belki gözümde hiçbir değeri yoktu, bugüne kadar, ancak bugün her şey farklıydı, sabah bize sofra kuran teyze geldi aklıma sonuçta oda bir kadındı ve bunların ona yapılmasına tahammül edemezdim ve kararımı vermiştim evet Rıza’ya kızın yaşadığını yaşatmalıydım. Rıza duraksadığımı fark edip neden durduğumu sordu bense bir şey olmadığını ve devam etmesini söyledim, önümden doğru ormanın içinde ilerliyordu etrafa bakındım gözüm sert bir cisim arıyordu solda bulunan taş gözüme ilişti ve fark ettirmeden eğilip aldım karların daha yoğun olduğu bir alandan geçecektik ancak öncesinde ona daha yakın olmam lazımdı adımlarımı hızlandırdım ve yoğun karların içine girdiğimizde taşı kafasına indirdim. Bayılmamıştı ve birkaç kez tekrarladım sonunda yüz üstü yere çakılmıştı. Hemen üzerini soyundurmaya başladım aldığı darbenin şoku ile ne yapacağını bilmiyordu ve o anda arkadan onunla ilişkiye girmeye başladım, bu iğrenç işi o kızın intikamını almak için yapıyordum o altımda debelendikçe boğazını daha sıkı sıkıyor ve daha sert bir şekilde gidip geliyordum. Hayatım boyunca unutmayacağım bu iğrenç olayı birilerinin keyif için yapıyor olması midemi bulandırmış ve Rıza’nın üstüne kusmuştum, boğazını çok fazla sıkmış olmalıyım ki bayılmıştı, onu orada çıplak bir şekilde yüz üstü ölüme terk ettim ve oradan uzaklaştım.

Etraftaki karlarla üzerimi temizleyip çadırıma ulaştığımda hemen yatağıma girdim kızın yüzü gözümün önünden gitmiyordu ancak artık uyumak istiyordum sadece uyumak ve hiçbir şey yapmamak, düşünmemek istiyordum ama bu kadar olay üstüne gözüme uyku girmiyordu. Rıza ise hiç umurumda bile değildi.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

1994 yılı Kocaeli, Gebze’de doğdum ve büyüdüm. İlk okul çağlarımdan bu yana harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

6 yorum

Beni takip et

Sosyal ağlar...