Yazar Hakkında

Ben, Abdul Arif Kerim Çalışkan

1994 yılı Kocaeli, Gebze’de doğdum ve büyüdüm. İlk okul çağlarımdan bu yana harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Lise sıralarında, öğretmen peşinde koştuğum zaman diliminde, meraktan içimi kavuran insan mefhumu irdelenmeye ve hakkında yazılmaya değerdi. Günümüz teknolojisinde bile çözümlenememiş insan fizyolojisinin karmaşıklığı beni tefekkürün Kaf dağına çıkarmaya yetiyordu. Doğadaki canlı ve cansız gözüken varlıklarla ortak yanlarımızın oluşu ve bu denli köklü bağlantılarımızın varlığı meraka şayan ve araştırılmaya açık bir konudur.

Kendi öz benliğimde bulunan ve organlarıma karşı kumpas masalarında birleşen, mikroskopla dahi büyülterek baksam, ürkmeyeceğim ve tehditkar hissetmeyeceğim, casus organizmalarımla lise yıllarımda tanıştım, bu zorlu süreç eğitim hayatıma etki ettiği gibi eğitim hayatımdan sonraki hayatıma da birçok etkisi oldu.

İnsan kendi vücut fonksiyonlarının yönetiminden bile aciz bir varlıktı. Acizdim ve onunla yaşamayı öğrenmek ve onun kimliğimin bir parçası olduğunu kabullenmek durumundaydım. Bu kabullenmek farkındalığı beni mana aleminin derinliklerinde bir Mevlevi gibi döndüre döndüre sürükledi.

Lupus hayatımda gelişen olaylara karşı daha sabırlı, dirençli, duyarlı ve empati yeteneği gelişmiş biri olmamı sağladı. Lupusa karşı savunma geliştirmek gibi bir gaye ise kendimi Lupus Savunucusu olarak görmemi sağlıyor. Bu durum üretmiş olduğum tüm içerikleri şekillendiriyor.

İnsanlık için:
Yazmak her zaman güzeldir, içini dökmek, kağıtla sohbet etmek, onu bir sırdaş olarak görmek.

Ürettiğim içerikleri şekillendirirken bazı kriterler etrafında kalmaya çalıştım. Birey psikolojisi, sağlık ve dini inançlar gibi…

Bugün geldiğim noktada yazdığım yazıların birilerinin hayatına dokunmak ve onlara bir şeyler katabilmek gibi bir amacı var. Yazdığım her sözün insan üzerinde oluşturmuş olduğu olumlu etkileri artırmak için dinamik araştırmacı kimliğimi her gün geliştiriyorum.