Abdul Arif Kerim Çalışkan

arifkerimcaliskan@yahoo.com • Kocaeli
İşletmeci | Blog Yazarı | Coach | Web Installer | Grafiker | Marketing

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Meraktan içimi kavuran insan mefhumu irdelenmeye ve hakkında yazılmaya değer bir varlıktır. Günümüz teknolojisinde bile çözümlenememiş insan fizyolojisinin karmaşıklığı şahsımı tefekkürün Kaf dağına çıkarmaya yetiyordu. Kosmosdaki canlı ve cansız gözüken varlıklarla ortak yanlarımızın oluşu ve bu denli köklü bağlantılarımızın varlığı meraka şayan ve araştırılmaya açık bir konudur.

Kendi öz benliğimde bulunan ve organlarıma karşı kumpas masalarında birleşen, mikroskopla dahi büyülterek baksam, ürkmeyeceğim ve tehditkar hissetmeyeceğim, casus organizmalarımla küçük yaşlarda tanıştım, bu zorlu süreç eğitim hayatıma etki ettiği gibi eğitim hayatımdan sonraki hayatımda da etkili olmaya devam etti.

İnsan kendi vücut fonksiyonlarının yönetiminden bile aciz bir varlıktı. 

Acizdim ve onunla yaşamayı öğrenmek ve onun kimliğimin bir parçası olduğunu kabullenmek durumundaydım. Bu kabullenmek farkındalığı beni mana aleminin derinliklerine bir Mevlevi gibi döndüre döndüre sürükledi.

Lupus hayatımda gelişen olaylara karşı daha sabırlı, dirençli, duyarlı ve empat biri olmamı sağladı. Lupusa karşı savunma geliştirmek gibi bir gaye ise kendimi Lupus Savunucusu olarak görmemi sağlıyor. Bu durum üretmiş olduğum tüm içerikleri şekillendiriyor.

Yazmak; içini dökmek, kağıtla sohbet etmek, onu bir sırdaş olarak görmek,… 

Ürettiğim içerikleri şekillendirirken bazı kriterler etrafında kalmaya çalıştım. Birey psikolojisi, sağlık ve dini inançlar gibi…

Yazdığım yazıların bireylerin hayatına dokunmak ve onlara bir şeyler katabilmek gibi bir amacı var. Yazdığım her sözün insan üzerinde oluşturmuş olduğu olumlu etkileri artırmak için dinamik araştırmacı kimliğimi her gün geliştiriyorum.

Çocukluk yıllarından başlayan esnaflık tecrübem ve işletmeci kimliğimle güçlü iletişim becerileri ve organizasyon yeteneğine sahibim. Planlama, organizasyon ve koordinasyon becerilerim gelişmiştir. İş etiği kurallarına hakim ve zaman yönetiminde etkinim. İş beklentilerini karşılamak için karmaşık sorunlara çözüm geliştirerek ilerici ve yenilikçi olma konusunda uzmanlaştım. Meslek hayatımın büyük bir kısmını bilgisayar ve çeşitli yazılım, çizim, programları ile geçirdiğim için kullanmadığım her hangi bir bilgisayar programına adaptasyon sürem çok kısadır. 

Yenilikçi, becerilerini ve süreçleri sürekli geliştirme odaklı, teknoloji hayranı, analizci, hevesli, dayanıklı, inatçı, uyumlu, işbirlikçidir. 

Yaşamaya Özen Gösterin

- Kerim Çalışkan
Eğitim
  • Önlisans, Mekatronik, Balıkesir Üniversitesi
    Balıkesir, 2016
  • Lise, Endüstriyel Kontrol, Gebze Teknik Anadolu Lisesi
    Kocaeli, 2012
Kurslar
  • Fonksiyonel Wellness Sağlık Koçluğu, Fonksiyonel Tıp Akademisi
    2023
Cömert Blige

Cömert Bilge ismi 2009 yılında doğmuş ve o günden bugüne aktif bir şekilde varlığını sürdürmektedir.

Vitamin Koçum

Sağlık bilgilendirme platformu.

Hey merhaba 👋 ben Arif
Tanıştığımıza memnun oldum.

Her ay, gelen kutunuza harika içerikler almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Başa dön tuşu