Yazar : Kerim Çalışkan

Ben, Abdul Arif Kerim Çalışkan

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Meraktan içimi kavuran insan mefhumu irdelenmeye ve hakkında yazılmaya değer bir varlıktır. Günümüz teknolojisinde bile çözümlenememiş insan fizyolojisinin karmaşıklığı şahsımı tefekkürün Kaf dağına çıkarmaya yetiyordu. Kosmosdaki canlı ve cansız gözüken varlıklarla ortak yanlarımızın oluşu ve bu denli köklü bağlantılarımızın varlığı meraka şayan ve araştırılmaya açık bir konudur.

Kendi öz benliğimde bulunan ve organlarıma karşı kumpas masalarında birleşen, mikroskopla dahi büyülterek baksam, ürkmeyeceğim ve tehditkar hissetmeyeceğim, casus organizmalarımla küçük yaşlarda tanıştım, bu zorlu süreç eğitim hayatıma etki ettiği gibi eğitim hayatımdan sonraki hayatımda da etkili olmaya devam etti.

İnsan kendi vücut fonksiyonlarının yönetiminden bile aciz bir varlıktı. 

Acizdim ve onunla yaşamayı öğrenmek ve onun kimliğimin bir parçası olduğunu kabullenmek durumundaydım. Bu kabullenmek farkındalığı beni mana aleminin derinliklerine bir Mevlevi gibi döndüre döndüre sürükledi.

Lupus hayatımda gelişen olaylara karşı daha sabırlı, dirençli, duyarlı ve empat biri olmamı sağladı. Lupusa karşı savunma geliştirmek gibi bir gaye ise kendimi Lupus Savunucusu olarak görmemi sağlıyor. Bu durum üretmiş olduğum tüm içerikleri şekillendiriyor.

Yazmak; içini dökmek, kağıtla sohbet etmek, onu bir sırdaş olarak görmek,… 

Ürettiğim içerikleri şekillendirirken bazı kriterler etrafında kalmaya çalıştım. Birey psikolojisi, sağlık ve dini inançlar gibi…

Yazdığım yazıların bireylerin hayatına dokunmak ve onlara bir şeyler katabilmek gibi bir amacı var. Yazdığım her sözün insan üzerinde oluşturmuş olduğu olumlu etkileri artırmak için dinamik araştırmacı kimliğimi her gün geliştiriyorum.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .