I Am Slave Film Yorumu (Ben Köleyim)

Kölelik tabii ki yasadışı ama, güçlü ve kurumsal bir yapı olarak hâlâ varlığını sürdürüyor, hem de medeniyetin kalbi Londra’da. Malia bir gece Sudan’daki köyüne düzenlenen bir baskınla saygın ailesinden koparılıp, Hartum’da bir aileye ev işlerini yapmak üzere satılır. Kilitli kapılar ardında yıllarca eziyet çeker. On sekiz yaşına bastığında Londra’da başka bir zengin aileye satılır ve yine kapalı kapılar ardında esir olur. Gerçek olaylardan esinlenen bu film, Başkanın Ölümü’nün yönetmeni ve İskoçya’nın Son Kralı’nın filminin senarist ve yapımcı ekibi tarafından çekilmiş. Ben Köleyim, modern köle ticareti ve bir kadının özgürlük mücadelesini anlatıyor.  

Kaynak: http://www.filmizlesene.com.tr/ben-koleyim-6-1.html  

Filmi izlerken avrupada ki hangi medeniyet hangi insanlıktan bahsediyor bu insanlar diyeceksiniz. Ne yazık ki milletimizde avrupalı insanların medeni olduğu, daha insancıl yaşadıkları söylemleri dolaşır peki bu insanlar köleliği medeniyetin hangi tarafına koyacaklar.   

Dünyada hala devam etmekte olan kölelik sisteminin başkenti olan Londra’da bir aileye satılan küçük bir kızın özgürlük mücadelesi ve onu bulmak için vatanından ayrılıp Londra’ya gelmiş olan babasının yaşam hikayesini anlatan güzel bir film. Ben o film kahramanı olan köle kız ağladığında ona eşlik etmiştim.   

Ne yazık ki bu durmda olan insanlar hala var belki daha kötü şartlarda yaşayan insanlarda, bu duygular içinde sizi yüzdürecek güzel bir yapıt olmuş. İyi seyirler dilerim.  

Benim Puanım 7.5/10  

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .