Barfi Film Yorumu (Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur!)

Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur!

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi’nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti’ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının ‘normal’ biriyle evlenmesini ve ‘normal’ bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi’nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır…

Kaynak : http://www.filmizlesene.com.tr/index.php?s=barfi

Ana kahraman dilsiz ve sağır olan Barfi’nin yaşam öyküsünü anlatan bu hint filmi iki farklı aşk hikayesini barındırıyor. Yer yer komedi, dram ve romantizmi içinde barındıran film, tarz olarak bilinen hint filmi klasiklerinden. Masumluğu, saflığı ve güzelliği komedi ve aşk dolu duygularla beslemiş olan senarist güzel bir senaryo koymuş ortaya. Oyuncuları bakımından da başarılı olan yapıt izlenmesi gereken hint filmleri arasında yer alıyor. 

Uyarı filmin sonunda gözlerinizden yaş gelebilir.

Benim Puanım 8.5/10

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .