Carsten adlı kişinin Pexels'daki fotoğrafı

Her Koyun Kendi Bacağından Asılır

Vakti zamanında ne güzel söylemiş hocamız;

Her Koyun Kendi Bacağından Asılırmış Sen Koyun musun Hayvan Herif! – Timurtaş Uçar

İnsanlar birilerinin hatalarında onları tatlılıkla kırmadan uyarmak yerine ya göz yummayı ya da insanı rencide ederek ezerek kalp kırmayı tercih ettiler peki insanlığa yakışan bu muydu? Hoca ne güzel dedi işte “sen koyun musun hayvan herif” ne seyrediyorsun uyarsana tutsana kardeşinin,arkadaşının, düşen veya hata yapan kimse artık tutsana elinden.

Bak bugün Gazze de onca müslüman katlediliyor birçok insan üzülmeyi bırak hak ettiklerini söylüyor. Ne kadar işkenceyi, zulmü hak etmiş olsa da bir insan buna seyirci kalıp sessiz oturmak ne derece doğru? Bir insanın hatasından  dolayı kefaret ödemesini izlemek ve zevk almak…

Bir bilgiye sahipse insan ve ortada yanlış bir durum varsa bilgisini paylaşmalı koyunun asılışını bir diğer koyun gibi seyretmemeli hayvan değilsin hayvan.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Yorum yap

Instagram

Unsupported get request. Object with ID '17841401258833112' does not exist, cannot be loaded due to missing permissions, or does not support this operation. Please read the Graph API documentation at https://developers.facebook.com/docs/graph-api

Beni takip et

Sosyal ağlar...