Köşe Yazısı

Bazen Başlamadan Biter Anılar

Bazı sorular vardır cevabı olamayan.

Sorulduğu an prangalar vurulur diline cevap veremezsin.

Bazı sorular vardır duyulmak istenmeyen.

Cevaplandığı anda dünyayı cehenneme çeviren.

Bazı sorular vardır yerli yersiz soruldu mu sizi kahreden parçalayan öldüren yok eden. Sorma sus azcık ne olur etme dediği anlar vardır kalbinizin, atışları değişir, boğazınız düğümlenir, yutkunamazsınız, nefes alamazsınız, olduğunuz yerde kala kalırsınız, ivme iner aklınıza, kulaklarınız keşke duymasaydım der, dilsiz kalıp susarsınız veya tek kelime, tek kelime çünkü başka kelimeye yer yoktur, düşünmeye mecal kalmamıştır.

Bu soru size sorulmamıştır, ona işte ona sorulmuştur, ona diyorum çünkü o cevabı duyduktan sonra o olmuştur. Yok olmuştur, uzaklaşmıştır sınırlarınızdan, artık tariflerken o dersiniz bak orada işte o orada, işte o o kadar uzakta ve siz sonrasında o gitmişti dersiniz gözünüzden bir damla yaş süzülürken ve işte öyle oldu der anlatırsınız.

Başlamadan biter işte bazen anılar.

Başlamadan bitme işini de bir türlü anlamadım ya neyse. Başlatamamışsın işte be adam ne sızlanıyorsun.

Sonra çıkarsın çatıya yıldızları seyredersin tek başına seyret dur ne var ki, yalnızlığını gör dur, o başkasıyla birliktelik kurarken, sen say bu gece gökyüzünde kaç yıldız var diye anca yıldız sayarsın zaten.

İlgili Makaleler

2016/11

Hey merhaba 👋 ben Arif
Tanıştığımıza memnun oldum.

Her ay, gelen kutunuza harika içerikler almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

İlgili Makaleler

16 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu