Kevin Menajang adlı kişinin Pexels'daki fotoğrafı

Zanaatkarın Zanaatı Deri Çanta ve Aksesuar Ürünleri

Zanaat ve zanaatkar ne güzel kelimeler değil mi?

Bundan bir süre önce hobi olarak el işçiliği deri ürünler yapmak üzere deri çanta ve aksesuar kursuna başlamıştım. Yaklaşık üç yalık bir aranın ardından tekrar bugün kurstaki yerimi aldım. Kurs eğitmenimiz ile istişaremi yaptım. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde tekrar el işçiliği ürünler ortaya koymaya devam edeceğim.

Bu süreçleri bir şekilde derleyip sizlerede aktarmaya çalışacağım. Belki blogun bir köşesinde deri ürünlerin kalıplarını felan paylaşırım. Neden olmasın değil mi? Deri cüzdan kalıpları, deri çanta kalıpları, deri gözlük kılıfı kalıpları, deri anahtarlık kalıpları vs.

Haftanın üç günü öğleye kadar diyalizde istirahatteyim. Bu günler şuan için salı, perşembe ve cumartesi olarak belirlendi. Yani bugün diyalizdeydim. Diyalizin ardından biraz daha istirahat gerekiyor ne yazık ki, umarım bu bir süre sonra gerekmez. Ancak iki saat ek istirahatin ardından hayatıma dönüyorum.

Şu sıralar tabi yolun başındayız, bu sebeple biraz yorgunluk ve halsizlik var. Ancak atak döneminde yükseltilen ilaç dozlarında yavaş yavaş azaltma yapıyoruz. İki ay içerisinde ideal düzeye inmiş olacağız. Bu da toparlanma sürecini hızlandıracak tabi ki. İlaçların dozu ideal seviyenin üzerinde olduğundan onlarda biraz düşkünlük veriyor hayliyle.

Neyse biz dönelim deri işlemeye, elbet bu konuyu daha detaylı işleyip bir makale kaleme alırız. Belki birden fazla… Ancak şuan süreçten bahsetelim. Nasipse planımda derilerimi kesip, mavi renge boyamak ve içinde kahve ve yeşil renkleri bulunan bir cüzdan yapmak olacak.

Yarın sağlık kurulu randevum var. Bu süreçteki deneyimlerimi de inşallah aktaracağım. Bir çok hastanın merak ettiği engellilik raporu ile ilgili detayları da ayrıca detaylı bir makalede ele alacağım.

Şimdilik bugünlük gün sonu raporu yeter. Tekrar görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .