Size Ölümsüzlüğü, Sonsuz Yaşamı Vadediyorum

Sizlere ölümsüzlüğü vadediyorum gelin, bunu beraber başaracağız. Ölümsüz bir dünya bırakacağız arkamızda, gelecek nesil bizim isimlerimizi anacak, kimse bilmese diktiğiniz fidan bilecek ve onun saçtığı tohumlardan yeşeren, onun dalından ekilen ağaçlar bilecek.

Gelin sizlere ölümsüzlüğü vadediyorum. Tuncelili 80 yaşındaki Ziya amca gibi bizde başaralım, ekelim ektirelim, kurak topraklarımızı şenlendirip yeni ormanlar bırakalım yarınlara…

Bakınız 80 dönüm arazide tek bir ağaç yokken 14 yılda 3500 ağaca ulaşmasına vesile olan Ziya amcaya bakın. O kadar meyve ağacı bakanlık eliyle toplanıp yoksullara meyve dağıtıldı. Şimdi siz Ziya amcayı öldürebilir misiniz? Soruyorum sizlere öldürebilir misiniz?

Her bir ağacı tek tek kendim ektim diyor, Ziya amcamız 3500 ağaçta onun adı yazılı, şimdi siz Ziya amcayı öldürebilir misiniz?

Şimdi diyorsunuz Ziya amca öldü mü kimse hatırlamayacak onu… belki haklısınız insanlar unutup gidecek belki… ama o ağacın dalından beslenen yüzlerce hayvanlar, başlı başına o 3500 ağaç peki ya onlar unutacaklar mı Ziya amcayı… şimdi diyeceksiniz hayvanların aklı yok, ağaç odun parçası dili dahi yok… bende diyorum ki öyle diyenlere siz öyle sanın, günü geldiğinde onlar dile geldiğinde… o zaman… ölümsüz Ziya amcanın yerinde olmak için tutuşacaksınız… bence bugünden tutuşmak vaktidir, şimdi ölümsüz olmak için yanmak vaktidir.

Doğayla kalın, insan kalın, sağlıcakla kalın.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .