Köşe Yazısı

Yapraklarını Çevirdiğimde Hasret Kaldığımı Anladım

Uzun bir süre sonra defter başına geçmenin heyecanı ile derin derin nefesler alarak ne yazacağımı bilmeden yaprakları çevirdikçe gelen hasret kaldığım ağaç kokusunu içime çekip onun sarhoşluğuyla yazmakta olduğum bu yazıda kısaca olan bitenden ve gelecek defter planlarından bahsetmeye çalışacağım.

Bir çok yazımda dile getirdiğim sağlık sorunu mücadelemde çetin bir yıl geçirdim. Sonuç olarak kalıcı hasarların olması yanısıra lupusu kontrol altına aldığımızı ve toparlanma sürecine girdiğimizi söyleyebilirim. Umudumuz tam, daha iyi olacak, inşallah. 

Bu süreçteki deneyimlerimi ve sonuçlarını Lupus ve Otoimmun hastalığı olanlar için her zaman olduğu gibi sağlık kategorisi altına paylaşacağım. Bu defteri takip edenler arasında kronik hastalığı olanlar veya kronik hastalığa sahip yakınları olanlar bu içeriklere sağlık kategorisi altından ulaşabilirler. Bu içerikleri okuyacak olanlar içerikleri oluştururken bir kronik hastalığı olan ve yıllardır bununla mücadele eden biri olarak birçok bilgi kirliliğinin olduğu bu internet ortamında içerikleri çok hassas bir şekilde hazırladığıma emin olabilirler.  

Bu yazıya kadar yayınlanmış içeriklerin hepsi Mart ayında yayın planlaması yapılmış içeriklerdi. Bu süreçte başlamış olduğum tüm seriler yarım kaldı ancak bunları en kısa sürede toparlamaya çalışacak ve yayın planlamasını yapmaya çalışacağım.

Gelecek içerik temalarından ve dizgilerden daha önce ‘Defterin Arka Sayfası’ dizgi içeriklerinde bahsettiğim için burada tekrara düşmek istemiyorum. Kısaca henüz çalışma masamın başına geçemedim, bir süre daha tabletten sadece köşe yazıları yayına alacağım gibi gözüküyor ama ofisime geçtiğim zaman kütüphanemle ilgilenecek ve nasip olursa yeni içerikler üzerinde çalışacağım.  

Yazımı çok uzatmadan, güncel olaylara dalmadan, gelecek yazıların bir işareti olarak, defterin bir köşesine iliştirip çekiliyorum. 

Sağlıcakla kalın…

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. İnşallah dediğiniz gibi sağlığınızla ile ilgili durumlar çok daha iyi duruma gelir ve yeni yazılarınızı daha sık okumaya devam ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu