Fotoğraf: Kevin Malik

Blogun Kaderi Bana Benzemesin

Uzun zaman sonra blogun kaderi bana benzemesin diye kağıdı kalemi elime alıp bir şeyler karalıyorum. Daha doğrusu günümüz çağı; milenyum, kuantum, bilim, atom her neyse, koşullarına uyum sağlayarak klavyeyi tokatlıyorum. Sizler şimdi ve biraz sonra bu klavyenin ciyakladıklarını okuyacaksınız.

Bu aralar yeni şeyler üzerine ciyaklamak istiyorum ancak yapamıyorum. Sesim mi kısıldı ne?… Ne yapsam? Bilemiyorum. Yüzsem mi denizin derinliklerinde yoksa uçsam mı gök yüzünün doruklarında ama hep uçlarda, zirvelerde dolaşsam, yalın ayak bassam toprağa tüm çıplaklığımla, hissetsem, sevişsem yağmurla, kucaklasam rüzgarları ve tüm kainatla birlikte sürüklensem kozmozun karanlık çukurlarına, yuvarlansam biraz, yaralansam biraz, tüm yaralarımla tüm yıpranmışlıklarımla ayağa kalksam ve tekrar essem, ve gürlesem ve yeniden ve yine yeniden hayatı kucaklasam.

Hayatımdaki Olağanüstü Değişiklikler

Hayatımda çok radikal, çok sıra dışı değişikler olduğu bir dönemden geçiyorum, aynı Türkiye gibi bir o yana bir bu yana savruldum ancak inanıyorum Türkiye’de de bende de yanan ateşin küllerinden yeniden dirileceğiz. Blogun kaderi bana benzemesin o bir o yana bir bu yana savrulmadan ilerleyişini sürdürsün diye de kalemi kağıdı elimizden bırakmamaya çalışıyorum.

Yola koyulan otobüs bir pos duvara toslayacak,
Her yana dağılan çığlıklar dağları aşacak,
O zaman uçurumlarda uçar olacağım.
Tırmanırken tepeleri dağ keçisi, 
Eteklerde çiçekler başın dikip bakarken güneşe,
Bir hezeyan âdem kızını al aşağı edecek,
N’oldum derken derin bir ah çekeceksin,
Taşla toprak bir olup ayağa bürüneceğim.
Ve bir dağ gibi gökyüzüne başım değdireceğim.
Bu baharın esintisidir, kurtarmaya elim yetmeyecek.

Doğan güneş yine gün bitiminde batacak,
Bulutlar sardığında etrafımı selam duracağım.
Gönlümde hazan dökümünün şimşekleri çakacak,
Cemre toprağa düştüğünde tohumlardan filizleneceğim.
Tüm sıcaklığıyla zaman güzelleri şemsin ateşinde kavuracak,
Çölde arsız kum tanesi gibi uçuşurken nadan.
Bir kabile zirvede yağmur duasına duracak.
Ve ben okyanuslar ötesinde dalgalanacağım.
Yelkenliler rüzgarımla bir o yana bir bu yana savrulacak.
Bu baharın esintisidir, güneyden vuracağım

Günün her anını hissetmek ve öylece yaşamak zevkine varmak için tüm çabam ancak şu sıralar bu sırra tam olarak ermiş sayılmam. Çünkü diyaliz günleri dışında kalan günler sabah uyandığımda kendime ne yapacağım sorusunu soruyorum. Süreklilik arz eden bu durum bir çıkmaza doğru sürüklese de beni, biliyorum, bu bilinmezlikten bir aydınlığa çıkacağım. Bendeki bu bilinmezlik inşallah bloga yansımayacak. Blogun kaderi bana benzemeyecek.

Umutları yitirmek bize, bir Müslüman bireye yakışmayacağı, doğru olmayacağı sebepleriyle sımsıkı tutunmuşum umut halatına ve bu hayat benim diye haykırıyorum dünyaya…

Sağlık Kategorisi ve Sağlığım Hakkında Bilgilendirmeler

Sağlık konusundaki bilmeceleri çözmek meşakkatli ve karmaşık bir yol idi ancak şimdi önüme daha aydınlık şekilde bakıyorum. Bu sebeple yazmış olduğum tüm sağlık konulu yazıların gerek gördüğüm kısımlarına düzenleme yapacağım.

Kendi bireysel sağlığımda yaşadığım başarıları bloga aktaracağım. Sağlık konusunda ciddi çalışmalar içindeyim. İnanıyorum, benimde gelecek kaderim güzel olacak. İşte o zaman blogun kaderi bana benzemesin demeyi bırakacağım. Ve blogun kaderi benim kaderimle doğru orantılı olacak.

Yeni bir sağlıklı yaşam platformu geliyor

Sağlık üzerine yeni bir platform hazırlığı içindeyim. Önümüzdeki aylarda inşallah bu platformu da duyurmuş olurum.

Tekrar tekrar başa dönüyorum. Bir adım ileri bir adım geri atıyorum. Pek isteksiz oluyorum bazen, bazen ağlamak istiyorum. Sonra durup durakalıyorum ve hayır olmaz diyorum kendime, ben ağlayamam, gülmek, gülümsemek, hayat bu etrafa mutluluk tohumları ekmek işte yaşam bu…

Artık çalışmak zamanıdır. Yavaş yavaş karalamak ve ortaya metinler koymak zamanıdır. Blog çok sessizliğe bürünse de kararlı bir şekilde varlığını sürdürüyor. Her geçen gün yeni içeriklerle yapısını güçlendirecek ve kaliteli içerikleri sizlerle buluşturma çabasında olacak.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .