Tara Winstead adlı kişinin Pexels'daki fotoğrafı

Yine Yeniden Hayata Tutundum

Uzun süreli bir sessizliğin ardından blogun ilk yazısı ile karşınızdayım. Bilindiği gibi sağlık sorunlarım ile mücadelemde önemli bir dönemden geçtim.

Nefes alamamakla birlikte gelişen tabloda yoğun bakıma alınıp ardından serviste tedavi gördüğüm sürecin sonunda artık son dönem böbrek yetmezliği hastası olarak haftada üç gün diyalize girmekteyim.

2014 yılında başlayıp bir süredir hız kazanan böbrek kaybı böbreklerin tamamen iflası ile son buldu. İşin iyi tarafı artık kaybedeceğim için strese gireceğim bir böbreğim yok.

Yeni yaşam düzenimi henüz tam anlamı ile sağlamış değilim. Bu sebeple bir süre daha hayatım çarpık bir düzende ilerlemeye ve işlerimdeki düzensizlik ve aksaklıklar devam edecektir. Ancak inanıyorum ki inşallah bir kaç ay içerisinde hayatım düzene girecek.

Artık Tüm İşim Bu Blog Olacak

Aldığım en önemli karar ise bundan sonra farklı bir iş kaynağı ve gelir modeli ile uğraşmamak oldu. Bundan sonra bu blogu kalkındırmak ve insanlara kendi tecrübe ve bilgilerimi aktarmak olacak.

Blogda bugüne kadar ilgilendiğim bütün ilim, bilim ve sanat ile ilgili her dalda bilgi ve paylaşıma yer vermeyi hedefliyorum.

İlk olarak blogger alt yapısında bulunan blogu zamanında olduğu gibi tekrar WordPress alt yapısına taşımış bulunmaktayım. Burada daha aktif yatırımlarla daha başarılı içeriklere yer vereceğimi söyleyebilirim. Buna dair bir çok gelecek planım var.

CömertBilge Destekçisi Olun

comertbilge.com platformunun kalıcı ve sürdürülebilir bir platform olması için sizde bu platforma destekçi olabilirsiniz.

  • Yazarlar bu platforma destek olmak için konuk yazar olarak katılıp içerik yayınlayabilirler.
  • Blog sahipleri kendi blogları içerisinde yazılarıma link vererek destekçi olabilirler.
  • Lupus, Diyaliz veya herhangi bir kronik hastalığı olanlar hayat hikayelerini paylaşarak destek olabilirler.
  • Maddi durumu iyi olanlar ve maddi olarak destek olmak isteyenler Patreon üzerinden destekçi olabilirler. https://www.patreon.com/abdularifkerim
  • Bu platformun gelişmesi ve yaygınlaşıp insanlar tarafından duyulması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

CömertBilge Intro

Farklı içerikler gelecek, bu video bunun işaretçisi olsun.

Abdul Arif Kerim ÇALIŞKAN

Dünyayı kelimelerle ifade etmeye başladığımdan beridir harflerle hemhal biriyim. Mekatronik temelli eğitim hayatımın perspektifinden ağaçların, çiçeklerin, hayvanların mekanizmalarını çözmek üzere tefekkür etmekteyim.

Haberdar Olun

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .